مغرض هستند یا بی اطلاع؟

سیدمهدی دزفولی | اجتماعی ،‌ برگزیده ،‌ سیاسی | ۱۵:۰۶ ۱۳۹۶/۰۳/۱۸

رهبری شب گذشته درباره اتفاقات دیروز تهران از کنایه ترقه بازی استفاده کردند و اینکه ملت ایران استوار ایستاده است و به راه خودش ادامه می دهد و کار داعش هم تمام است.

برخی ها دلخور و معترض که چرا لفظ ترقه بازی به کار رفته است غافل از آنکه گویی در موقع وقوع حادثه تلخی نباید مدیریت بحران کرد و به عنوان رهبر یک جامعه به جامعه آرامش داد و به دشمن این پیام را داد که شما کاری از پیش نبردید و ما با صلابت ایستاده ایم.

گویی باید رهبری می گفتند ما ترسیده ایم و با ما کاری نداشته باشید و ما تسلیم می شیم و نگرانی بخشی از جامعه را تشدید هم می کردند.

اسفندماه سال ۱۳۶۳ زمانی که آیت الله خامنه ای (رئیس جمهور وقت) در مقام امام جمعه تهران هم مشغول سخنرانی بودند بمبی در نماز جمعه تهران منفجر شد و ۱۵ نفر شهید شدند. آن جا هم ایشان با شجاعت نماز جمعه را تا آخر ادامه دادند و حتی صدایشان هم نلرزید که چند روز بعد با تحسین امام(ره) مواجه شدند.

گاهی با خودم فکر می کنم افرادی که ایرادات اینگونه می گیرند واقعا بی اطلاع هستند یا مغرض؟

 

برای شنیدن صوت درباره اتفاقات نماز جمعه اسفندماه ۱۳۶۳ فایل ذیل را گوش دهید.

بدون دیدگاه | مشاهده نظرات
نظرات
بدون دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.

مطالب برگزیده

اسنپ و استثمار نوین بیچارگان

اسنپ

راننده ای که در اسنپ کار می کند باید از مسافر خود ۵ ستاره کامل بگیرد، اگر نمره ‌راننده ای از۴.۶۰ پایین بیاید حساب راننده غیرفعال می شود.

پاسخ علامه حکیمی به کسانی که علی را ثروتمند معرفی کرده اند

آقای پناهیان در سخنرانی شب عاشورای امسال در مسجد دانشگاه امام صادق در بخش هایی از سخنان خود با نقل روایتی از اموال امام علی می گوید

«طلحه و زیبر گفتند علی بن ابی طالب پول ندارد می خواهد خلیفه شود. امیر المومنین علی علیه السلام دستور داد به عمالش که پولهای من را که دستتان است و دارید با آن کار می کنید بیاورید. یک تپه ای از پول نقد شد.»

پناهیان و اندیشه ای که ضد خود را تولید می کند

سخنرانی شب گذشته پناهیان در تشویق جوانان حزب الله به سرمایه گذاری اقتصادی، محتوای ناقص الخلقه عبارتهای ماکس وبر در کتاب «اخلاق پروتستان و روح سرمایه داری» بود.

علی علیزاده، گفتمان امنیت ملی و ذبح عدالت و آزادی

علی علیزاده اولین نفری نیست که در خارج از کشور با گفتمان #امنیت_ملی و #استقلال در ردای دفاع از جمهوری اسلامی در آمده است. در جمع ایرانیان #وطن_فروش و دولت های #ضد_انسانی غربی که ایران را تحریم کرده اند و با ابزار رسانه ای قدرتمندشان این را در اذهان برخی از غرب پرستان ایرانی و قاطبه ملل غربی جا انداخته اند که جریمه دسته جمعی ایرانیان حق آنهاست و حمله نظامی و تجزیه #کشورهای_منطقه تنها راه سر به زیر کردن دولت های اقندار گرای خاورمیانه است،‌ دفاع از استقلالِ کشور و سیاست های خارجی ایران یک عکس العمل و #واکنش_انسانی و در عین حال شجاعانه و وطن دوستانه است.

این صدای پر بغض و اندوه کارگر هفت تپه است

در دو راهی ممیزی و تبدیلش به گزارشی رسمی یا انتشار بی‌کم و کاستش روی نت، دومی را انتخاب کردم. شاید کمتر دیده شود اما حداقل صدای آنها که رسانه‌ای ندارند بریده نمی‌شود.

یادآوری سخنان اعتدالیون در زمان انتخابات

ویدیوهای یادآوری سخنان ظریف،‌ جهانگیری و روحانی و سایر حضرات اصلاح طلب و اعتدال در زمان انتخابات ریاست جمهوری نه به هدف حمله به دولت روحانی و نه به هدف تحقیر سیاست های اقتصادی شکست خورده و یا سیاست های خوار و خفیف کننده دولت در عرصه بین الملل…