مغرض هستند یا بی اطلاع؟

سیدمهدی دزفولی | اجتماعی ،‌ برگزیده ،‌ سیاسی | ۱۵:۰۶ ۱۳۹۶/۰۳/۱۸

رهبری شب گذشته درباره اتفاقات دیروز تهران از کنایه ترقه بازی استفاده کردند و اینکه ملت ایران استوار ایستاده است و به راه خودش ادامه می دهد و کار داعش هم تمام است.

برخی ها دلخور و معترض که چرا لفظ ترقه بازی به کار رفته است غافل از آنکه گویی در موقع وقوع حادثه تلخی نباید مدیریت بحران کرد و به عنوان رهبر یک جامعه به جامعه آرامش داد و به دشمن این پیام را داد که شما کاری از پیش نبردید و ما با صلابت ایستاده ایم.

گویی باید رهبری می گفتند ما ترسیده ایم و با ما کاری نداشته باشید و ما تسلیم می شیم و نگرانی بخشی از جامعه را تشدید هم می کردند.

اسفندماه سال ۱۳۶۳ زمانی که آیت الله خامنه ای (رئیس جمهور وقت) در مقام امام جمعه تهران هم مشغول سخنرانی بودند بمبی در نماز جمعه تهران منفجر شد و ۱۵ نفر شهید شدند. آن جا هم ایشان با شجاعت نماز جمعه را تا آخر ادامه دادند و حتی صدایشان هم نلرزید که چند روز بعد با تحسین امام(ره) مواجه شدند.

گاهی با خودم فکر می کنم افرادی که ایرادات اینگونه می گیرند واقعا بی اطلاع هستند یا مغرض؟

 

برای شنیدن صوت درباره اتفاقات نماز جمعه اسفندماه ۱۳۶۳ فایل ذیل را گوش دهید.

بدون دیدگاه | مشاهده نظرات
نظرات
بدون دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.

مطالب برگزیده

عزت دست دادن یا ندادن وزیر خارجه فرانسه است؟

توضیح وزیر خارجه محترم جمهوری اسلامی ایران درباره پخش کلیپ دست ندادن وزیر خارجه فرانسه با وی منطقی و درست به نظر می آید. در نگاه اول و حتی بدون دیدن فیلم کامل می توانستیم حدس بزنیم که دست ندادن وزیر فرانسوی شاید از سر غفلت یا ندیدن حرکت دست آقای ظریف یا هر دلیل […]

میثم مطیعی آخرین قربانی “لختی پادشاه” خواهد بود!؟

ادامه دولتی که تنها کارویژه هایش یعنی برجام و طرح تحول نظام سلامت هر روز به شکست نزدیک می شود در شرایطی که “عدم نیاز به رای مجدد مردم” را نیز در چهار سال پیش رو احساس می کند، طلیعه ی بی تحرک ترین و بی ثمرترین سالهای پس از انقلاب را به نمایش گذاشته […]

اشتغال برای چینی ها…

مردم یادتان هست؟! دولت ۸ ساله قبلی، شغل زیاد ایجاد کرد اما برای چینی​ها! …

صفحات اینستاگرام مخالفان دولت در ایران چه طور بسته می شود؟

حساب اینستاگرام میثم مطیعی بعد از جار و جنجال دیروز بسته شده است. سوال این است که شرکت آمریکایی اینستاگرام بر اساس چه دستور العملی صفحات این افراد را که از قوانین تخطی نکرده بودند، بسته است؟

تجارت با تخریب رشدشخصیت و استعدادهای کودکان بنام مدرسه خلاقیت و نخبه سازی

چند هفته ای است که در برنامه صبح جمعه شبکه دو، بچه‌هایی را می‌آورند که مثلا نخبه‌اند یا باهوش یا یک همچین چیزهایی

بیتی که میثم مطیعی سانسور کرد

شنیده‌ام بعضی از رسانه‎های عموما تندروی سیاسی این شعر را توهین به رئیس‎جمهور محترم تلقی کرده‎‎اند..