این صدای پر بغض و اندوه کارگر هفت تپه است

محمد مساعد | اجتماعی ،‌ برگزیده | ۲۳:۲۵ ۱۳۹۷/۰۶/۱۰

محمد مساعد:

در دو راهی ممیزی و تبدیلش به گزارشی رسمی یا انتشار بی‌کم و کاستش روی نت، دومی را انتخاب کردم. شاید کمتر دیده شود اما حداقل صدای آنها که رسانه‌ای ندارند بریده نمی‌شود.

⭕️ بخش هایی از صحبت های کارگران روی فیلم:

 این آقایان که آمده اند شرکت را خریده اند و خصوصی سازی کرده اند فقط در حال سرقت و غارت این منطقه هستند. کار بیشتری انجام نداده اند.

به اسم شرکت های صوری که روی زمین وحود ندارد وام های کلان گرفته اند. زمین های زراعی را به جای زمین بایر سند سازی می کنند.

ماشین شان ارزشش بیشتری از کارگری است که از اینجا نان می برد برای زن و بچه اش.

#اسماعیل_بخشی، کارگر هفت تپه با #بغض،‌ دقیقه ۵:۳۰ و ۶:۴۰:

 خوابند. کسی که این شرکت را این طوری کرد کجایی. شرکت را چه طوری دادی رفت؟ ۴ تا کارگر رفته اند خودشان را آتش زده اند. برای یک ملیون و دویست. لعنت به این زندگی. آقا بیایید ما را #دار بزنید. من به قرآن به دار راضی ام. این چه زندگی است برای ما ساخته اند…

⭕️ از بخش های دیگر این گزارش ویدیویی:

کارگران این شرکت که از سال ۹۴ به بخش خصوصی سپرده شده وارد هفته دوم اعتصاب شده اند. اعتصاب در اعتراض به چند ماه حقوق عقب افتاده،‌ بن های پرداخت نشده اخراج کارگران و عدم شفافیت در خصوصی سازی و بلاتکلیفی هزاران هکتار زمین های آبا اجدادی شان انجام شده.

درباره فرآیند خصوصی سازی این شرکت سوال زیاد است. قرارداد خصوصی سازی شرکت هرگز منتشر نشده و کسی از جزییاتش آگاه نیست.

درد مردم هفت تپه فقط عقب افتادن حقوق نیست. تحقیر،‌ تحقیر مداومی که یک طرفش باتوم و گاز اشک آور است و طرف دیگرش نیش زبان. بیشتر از ۵۰ کارگر هفت تپه در یکی دوسال گذشته طعم زندان را چشیده اند و البته تعداد کسانی که کتک خورده اند خیلی بیشتر از این است.

بدون دیدگاه | مشاهده نظرات
نظرات
بدون دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.

مطالب برگزیده

اسنپ و استثمار نوین بیچارگان

اسنپ

راننده ای که در اسنپ کار می کند باید از مسافر خود ۵ ستاره کامل بگیرد، اگر نمره ‌راننده ای از۴.۶۰ پایین بیاید حساب راننده غیرفعال می شود.

پاسخ علامه حکیمی به کسانی که علی را ثروتمند معرفی کرده اند

آقای پناهیان در سخنرانی شب عاشورای امسال در مسجد دانشگاه امام صادق در بخش هایی از سخنان خود با نقل روایتی از اموال امام علی می گوید

«طلحه و زیبر گفتند علی بن ابی طالب پول ندارد می خواهد خلیفه شود. امیر المومنین علی علیه السلام دستور داد به عمالش که پولهای من را که دستتان است و دارید با آن کار می کنید بیاورید. یک تپه ای از پول نقد شد.»

پناهیان و اندیشه ای که ضد خود را تولید می کند

سخنرانی شب گذشته پناهیان در تشویق جوانان حزب الله به سرمایه گذاری اقتصادی، محتوای ناقص الخلقه عبارتهای ماکس وبر در کتاب «اخلاق پروتستان و روح سرمایه داری» بود.

علی علیزاده، گفتمان امنیت ملی و ذبح عدالت و آزادی

علی علیزاده اولین نفری نیست که در خارج از کشور با گفتمان #امنیت_ملی و #استقلال در ردای دفاع از جمهوری اسلامی در آمده است. در جمع ایرانیان #وطن_فروش و دولت های #ضد_انسانی غربی که ایران را تحریم کرده اند و با ابزار رسانه ای قدرتمندشان این را در اذهان برخی از غرب پرستان ایرانی و قاطبه ملل غربی جا انداخته اند که جریمه دسته جمعی ایرانیان حق آنهاست و حمله نظامی و تجزیه #کشورهای_منطقه تنها راه سر به زیر کردن دولت های اقندار گرای خاورمیانه است،‌ دفاع از استقلالِ کشور و سیاست های خارجی ایران یک عکس العمل و #واکنش_انسانی و در عین حال شجاعانه و وطن دوستانه است.

این صدای پر بغض و اندوه کارگر هفت تپه است

در دو راهی ممیزی و تبدیلش به گزارشی رسمی یا انتشار بی‌کم و کاستش روی نت، دومی را انتخاب کردم. شاید کمتر دیده شود اما حداقل صدای آنها که رسانه‌ای ندارند بریده نمی‌شود.

یادآوری سخنان اعتدالیون در زمان انتخابات

ویدیوهای یادآوری سخنان ظریف،‌ جهانگیری و روحانی و سایر حضرات اصلاح طلب و اعتدال در زمان انتخابات ریاست جمهوری نه به هدف حمله به دولت روحانی و نه به هدف تحقیر سیاست های اقتصادی شکست خورده و یا سیاست های خوار و خفیف کننده دولت در عرصه بین الملل…