سیاست زمین صفر در سواحل مکران، کشور را از مهلکه قحطی بیکاری و فقر نجات خواهد داد

محمد قادری | اجتماعی ،‌ اقتصادی | ۱۹:۳۷ ۱۳۹۷/۰۵/۱۸

فواید سیاست زمین صفر

طبق آخرین برآوردها چیزی قریب ۴ الی ۵ ملیون کمبود واحد مسکونی در کشور وجود دارد. به این آمار رقم ۲۰ تا ۳۰ درصدی بافت های فرسوده شهری را هم که اضافه کنیم چیزی نزدیک به ۱۰ ملیون مسکن در سالهای آینده باید ساخته شود:

ساخت سالانه یک ملیون مسکن در ۱۰ سال آینده…

اگر متوسط هزینه ساخت یک واحد مسکونی در شهرستانها با احتساب قیمت زمین ۲۰۰ ملیون باشد، می توان با حذف قیمت زمین هزینه ساخت را به یک سوم و چیزی نزدیک به ۹۰ ملیون کاهش داد: سیاست زمین صفر!

سیاست زمین صفر البته متعلق به تهران و مشهد و دیگر کلان شهرها نیست. سیاست صفر را باید در سواحل مکران در بلوچستان ایران اجرا کرد.

با ساخت شهرهای جدید در سواحل خارق العاده مکران می توان گامی بلند در انتقال جمعیت شهرهایی که با بحران بی آبی روبرو هستند برداشت.

ویژگی های ساخت شهرهای جدید در این سواحل:

۱. مجاورت با دریا و امکان شیرین سازی آب
۲. ایجاد قطب جدید کارخانجات صنعتی آب بر مانند فولاد و کاشی سازی و سیمان و .. و تامین کار برای جمعیت این شهرها
۳. ایجاد جذابیت سرمایه گذاری به مدد پتانسیل های بالای صنعتی و تجاری و انتقال نقدینگی از بازار طلا و ارز به بخش تولید ساخت و ساز و خدمات

سواحل مکران

سواحل مکران

مهم ترین فایده سیاست زمین صفر در سواحل مکران در کوتاه مدت خروج ۱۲۰ رسته صنعتی مهندسی از رکود و فعالیت بخش معدن و کاهش آمار بیکاری در کل کشور است.

علاوه بر این همان طور که اشاره شد هدایت موج هول انگیز نقدینگی، مدیریت بخران آب و بازنمایی آمایش سرزمینی و انتقال صنایع آب بر به مناطق جنوبی از بزرگترین دستاوردهایی است که صحنه کشور را در میان مدت از فقر و فلاکت و خشکی نجات خواهد داد

بدون دیدگاه | مشاهده نظرات
نظرات
بدون دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.

مطالب برگزیده

پاسخ علامه حکیمی به کسانی که علی را ثروتمند معرفی کرده اند

آقای پناهیان در سخنرانی شب عاشورای امسال در مسجد دانشگاه امام صادق در بخش هایی از سخنان خود با نقل روایتی از اموال امام علی می گوید

«طلحه و زیبر گفتند علی بن ابی طالب پول ندارد می خواهد خلیفه شود. امیر المومنین علی علیه السلام دستور داد به عمالش که پولهای من را که دستتان است و دارید با آن کار می کنید بیاورید. یک تپه ای از پول نقد شد.»

پناهیان و اندیشه ای که ضد خود را تولید می کند

سخنرانی شب گذشته پناهیان در تشویق جوانان حزب الله به سرمایه گذاری اقتصادی، محتوای ناقص الخلقه عبارتهای ماکس وبر در کتاب «اخلاق پروتستان و روح سرمایه داری» بود.

علی علیزاده، گفتمان امنیت ملی و ذبح عدالت و آزادی

علی علیزاده اولین نفری نیست که در خارج از کشور با گفتمان #امنیت_ملی و #استقلال در ردای دفاع از جمهوری اسلامی در آمده است. در جمع ایرانیان #وطن_فروش و دولت های #ضد_انسانی غربی که ایران را تحریم کرده اند و با ابزار رسانه ای قدرتمندشان این را در اذهان برخی از غرب پرستان ایرانی و قاطبه ملل غربی جا انداخته اند که جریمه دسته جمعی ایرانیان حق آنهاست و حمله نظامی و تجزیه #کشورهای_منطقه تنها راه سر به زیر کردن دولت های اقندار گرای خاورمیانه است،‌ دفاع از استقلالِ کشور و سیاست های خارجی ایران یک عکس العمل و #واکنش_انسانی و در عین حال شجاعانه و وطن دوستانه است.

این صدای پر بغض و اندوه کارگر هفت تپه است

در دو راهی ممیزی و تبدیلش به گزارشی رسمی یا انتشار بی‌کم و کاستش روی نت، دومی را انتخاب کردم. شاید کمتر دیده شود اما حداقل صدای آنها که رسانه‌ای ندارند بریده نمی‌شود.

یادآوری سخنان اعتدالیون در زمان انتخابات

ویدیوهای یادآوری سخنان ظریف،‌ جهانگیری و روحانی و سایر حضرات اصلاح طلب و اعتدال در زمان انتخابات ریاست جمهوری نه به هدف حمله به دولت روحانی و نه به هدف تحقیر سیاست های اقتصادی شکست خورده و یا سیاست های خوار و خفیف کننده دولت در عرصه بین الملل…

مبارزه با مفسدین اقتصادی؛ وقتی دادستان هم مفسد از کار در آمد

مبارزه با مفسدین اقتصادی؛ وقتی دادستان هم مفسد از کار در آمد

اردیبهشت ۱۳۶۳ – تهران احمد پروین گفت که برادرش محمد خواسته عصر به خانه‌شان برویم. من، احمد، محسن و یکی دوتای دیگر رفتیم. محمد گفت: – آقای نخست‌وزیر دستور داده برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، یه ستاد تشکیل بشه تا جلوی دزدی‌ها رو بگیره. قراره این ستاد که زیرنظر دادستان تهران کار می‌کنه، اول دزدهای […]