عضو سابق شورای شهر تهران که در کنار ریخته‌گران (مفسد اقتصادی) بود، چه کسی است؟

| اقتصادی ،‌ برگزیده ،‌ سیاسی | ۱۳:۱۲ ۱۳۹۷/۰۵/۰۵

از اوایل دهه هشتاد شهرداری تهران بدلایل مختلف بدنبال خرید یا تأسیس یک بانک بوده است. در سال ۸۵ قالیباف ۴۰ درصد از سهام بانک سرمایه را بصورت چراغ خاموش و وکالتی خریداری میکند. با مخالفت دیگر سهامدار عمده این بانک (صندوق ذخیره فرهنگیان) و دیگر مشکلات حقوقیِ این خرید ۱۵۰ میلیاردی و ایرادات بانک مرکزی، شهرداری مجبور به فروش سهام خود میشود.

از میان گزینه‌های مختلف، بهروز ریخته گران بعنوان خریدار انتخاب می‌شود و در قراردادی در اسفند۸۶ سهام به او فروخته می‌شود. او بجای پول نقد، متعهد میشود برای پروژه تونل توحید ۲۸۰هزارتن میلگرد به شهرداری تحویل دهد اما این میلگردها هیچ وقت تحویل شهرداری نشده و تنها چیزی که دست شهرداری را میگیرد یک حواله جعلی از یک انبار در شورآباد تهران است.

ریخته گران به انباردار ۱۶ میلیون تومان رشوه میدهد و وی حواله ای مینویسد و تایید میکند که ریخته گران ۸۰ هزار تن میلگرد در این انبار دارد. ریخته گران هم حواله را به شهرداری تهران داده و مسئولین شهرداری مراجعه کرده و با انبار خالی مواجه میشوند.

پس از چندماه از قرارداد، بخاطر عدم انجام تعهدات از سوی ریخته‌گران، دوطرف به مشکل میخورند و کار به شکایت‌های دوطرفه و دادگاه کشیده میشود اما در آنجا هم به بن بست میخورد. نهایتاً یک هیئت داوری شکل گرفته و رأی بنفع شهرداری تهران میدهد. اما در اینجا یکی از اعضای شورای شهر بنفع ریخته گران وارد عمل شده و مانع بازگشت حق به شهرداری میشود.

شورای شهر تهران

اصغر شکری؛ نماینده تام الاختیار شهرداری تهران در موضوع سهام بانک سرمایه که بدنبال احقاق حقوق شهرداری بوده، از جلسه ای روایت میکند که عضو مذکور شورای شهر که از پیش ارتباطات گسترده با ریخته گران داشته، در کنار وی نشسته و از او حمایت کرده و نماینده شهرداری را مؤاخذه میکند که شما حقوق ریخته‌گران را که پشتوانه اسلام و نظام است تضییع کرده اید!

شکری میگوید ریخته‌گران به او میگوید کاری میکنم که تو را از این مسئولیت برکنار کنند و نهایتاً هم با تماس تلفنی و تهدیدات آن عضو شورای شهر، این اتفاق رخ داده و شکری از مسئولیت پرونده برکنار میشود.

نکته‌ی قابل تأمل دیگر این است که در جریان توقیف اموال ریخته‌گران، مسئولین شهرداری متوجه می‌شوند که آن عضو شورای شهر در طبقه بالای منزل ریخته‌گران ساکن و مستأجر ریخته‌گران است.

در ویدئوی منتشر شده زیر نامی از این عضو شورای شهر آورده نشده و سرنوشت این قرارداد روشن نشده است.

۱ دیدگاه | مشاهده نظرات
نظرات
۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.
حسین
سلام. زیر این پست نوشتن م ربطی به پست بالا نداره و چون قسمت تماس با ما کار نمیکنه این مسیر رو در پیش گرفتم . در ابتدای انتخاب مجموعه کانال های مکتوبات به عنوان منبع خبری موثق برای پیگیری حقوق حقه ی مردم، این تصور رو داشتم که این مجموعه صرفا به دنبال اثبات حق، پر رنگ تر کردن خط انقلاب، روشن نگه داشتن آرمان های امام و شهدا می باشد و انصافا هم در این مسیر به خوبی عمل میکرد چنان که نه یکی که چند تا به اصلاح طلب و چند تا هم به اصول گرا می زد. هم به دادگاه های بقایی و مشت بی خرده می گرفت و هم به بعضی امضا های طلایی در اصول گرایان. اما این بعضی ، تبدیل به بندرت شد و بعد از مدتی هم به اصلا نمایان گشت. اینکه شما طرفدار هستین اصلا ایراد نداره چون همه تو جهان طرفدار هستند اصلا موجود بی طرف بی غیرت هستش و باید طرفدار بود ولی اگر طرفداری به معنی خروج از خط عدالت بشه یعنی خودخواهی که میشه بی اخلاقی . در اینکه دولت فعلی به شدت ضعیف در زمینه اقتصادی عمل کرده اصلا شکی نیست ولی آیا سال ۹۱ هم همین قدر با دقت عمل کردین؟ موشکافانه در مورد شعار ها و حرف ها و عمل ها رو بررسی کردین ؟ حسن روحانی اشتباه کار حرفی نیست ولی محمود احمدی نژاد چطور؟ اصلا نتیجه اینکه تحریم ها آنقدر موثر افتاد به چه کسی بر میگردد؟ ریخته گران ها و زنوزی ها و ابریشم چی ها و زنجانی ها و آریا ها در کدام دوران اتفاق افتاد ؟ هدف من از نوشتن این هرزنامه (چون اثری نداره) این بود که اشاره کنم مدت هاست از مسیر عدالت خواهی خارج شدین خواه نویسنده تون نادر فتوره چی باشه خواه یکی از قلب کالیفرنیا . مدت هاست که نمیتونم مطلب هاتون رو فروارد کنم . مثلا یکبار شده از مجلس خبرگان و عملکرد ش انتقاد شدید کنین مثل انتقاد از دولت ؟ جز اینکه چند کلیپ از سعید زیباکلام پخش کنین طوری که نشون بدین نظر این آقاست و به ما هم ربطی نداره . خواهش میکنم یکبار کلاه پشمی تون رو قاضی کنین ولی نه از نوع بعضی قضاوت های رایج الان. امیرالمومنین وار عمل نمی کنین .... ابن عباس گونه در حال انتشار اطلاعات هستین .... خدا در همین نزدیکی است. الاحقر حسین

مطالب برگزیده

پاسخ علامه حکیمی به کسانی که علی را ثروتمند معرفی کرده اند

آقای پناهیان در سخنرانی شب عاشورای امسال در مسجد دانشگاه امام صادق در بخش هایی از سخنان خود با نقل روایتی از اموال امام علی می گوید

«طلحه و زیبر گفتند علی بن ابی طالب پول ندارد می خواهد خلیفه شود. امیر المومنین علی علیه السلام دستور داد به عمالش که پولهای من را که دستتان است و دارید با آن کار می کنید بیاورید. یک تپه ای از پول نقد شد.»

پناهیان و اندیشه ای که ضد خود را تولید می کند

سخنرانی شب گذشته پناهیان در تشویق جوانان حزب الله به سرمایه گذاری اقتصادی، محتوای ناقص الخلقه عبارتهای ماکس وبر در کتاب «اخلاق پروتستان و روح سرمایه داری» بود.

علی علیزاده، گفتمان امنیت ملی و ذبح عدالت و آزادی

علی علیزاده اولین نفری نیست که در خارج از کشور با گفتمان #امنیت_ملی و #استقلال در ردای دفاع از جمهوری اسلامی در آمده است. در جمع ایرانیان #وطن_فروش و دولت های #ضد_انسانی غربی که ایران را تحریم کرده اند و با ابزار رسانه ای قدرتمندشان این را در اذهان برخی از غرب پرستان ایرانی و قاطبه ملل غربی جا انداخته اند که جریمه دسته جمعی ایرانیان حق آنهاست و حمله نظامی و تجزیه #کشورهای_منطقه تنها راه سر به زیر کردن دولت های اقندار گرای خاورمیانه است،‌ دفاع از استقلالِ کشور و سیاست های خارجی ایران یک عکس العمل و #واکنش_انسانی و در عین حال شجاعانه و وطن دوستانه است.

این صدای پر بغض و اندوه کارگر هفت تپه است

در دو راهی ممیزی و تبدیلش به گزارشی رسمی یا انتشار بی‌کم و کاستش روی نت، دومی را انتخاب کردم. شاید کمتر دیده شود اما حداقل صدای آنها که رسانه‌ای ندارند بریده نمی‌شود.

یادآوری سخنان اعتدالیون در زمان انتخابات

ویدیوهای یادآوری سخنان ظریف،‌ جهانگیری و روحانی و سایر حضرات اصلاح طلب و اعتدال در زمان انتخابات ریاست جمهوری نه به هدف حمله به دولت روحانی و نه به هدف تحقیر سیاست های اقتصادی شکست خورده و یا سیاست های خوار و خفیف کننده دولت در عرصه بین الملل…

مبارزه با مفسدین اقتصادی؛ وقتی دادستان هم مفسد از کار در آمد

مبارزه با مفسدین اقتصادی؛ وقتی دادستان هم مفسد از کار در آمد

اردیبهشت ۱۳۶۳ – تهران احمد پروین گفت که برادرش محمد خواسته عصر به خانه‌شان برویم. من، احمد، محسن و یکی دوتای دیگر رفتیم. محمد گفت: – آقای نخست‌وزیر دستور داده برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، یه ستاد تشکیل بشه تا جلوی دزدی‌ها رو بگیره. قراره این ستاد که زیرنظر دادستان تهران کار می‌کنه، اول دزدهای […]